היסטוריה
מלון רמת רחל
גן אירועים מסיק
מרכז הספורט
חוות אייל
בית סבאבא
דירות להשכרה
למידה ברמה
חקלאות
פלמנקו תנועה ומחול

קיבוץ רמת רחל
בשנת 1926 הגיעו חברי גדוד העבודה על-שם טרומפלדור, פלוגת ירושלים לרמה הנישאת דרומית לירושלים ועמלו בפרך ימים כלילות. הם בנו כבישים ומחצבות והקימו במקום נקודת "התיישבות". לאחר זמן לא רב דרש מנחם אוסישקין למצוא שם של קבע לנקודה. בשל הקרבה לקבר רחל ובזכות המיקום הגבוה הוחלט להעניק למקום את השם - רמת רחל.
 

 

מלחמות קיום וכמיהה לביטחון
קיבוץ רמת רחל ידע ימים קשים של מלחמות קיום כבר מראשיתו: בשנת 1929 נאלצו תושבי המקום לנוס על נפשם מפני המון ערבי פרוע ומוסט ששרף והרס את הקיבוץ כליל.
את כמיהתם של חברי הקיבוץ לביטחון הגשימו כשחזרו בשנות השלושים של המאה הקודמת למקום ובנו את ביניין הביטחון. בביניין זה ריכזו חברי הקיבוץ את פעילותם - חדר אוכל, שינה ועוד.

 

שנות העדנה
בין השנים 1933 - 1948 צמח והתפתח קיבוץ רמת רחל. חברים חדשים הצטרפו, הקמו בתי תינוקות, גן ילדים, בית ספר יסודי, מכבסת נוגה ורפת חדשה.
 

 


ימי טרום הכרזת העצמאות
בימים שלפני הכרזת המדינה, הפכה רמת רחל לנקודה מנותקת ומבודדת ככל שהחריף המצב הבטחוני בארץ והוכרז המצור על ירושלים. ככל שהתהדקה טבעת צבאות ירדן ומצרים מסביב המצב החמיר: 14 חברים יקרים נפלו, בתי מגורים קרסו, המחסנים עלו באש, קווי המים והקשר נותקו ויתר החברים עזבו את הנקודה רעבים ומותשים מאפיסת כוחות. רמת רחל עמדה שנית בפני הרס שני.
 

 


שנות ה- 60 של המאה הקודמת
החבר משה תמיר נחלץ לעזרת הקיבוץ בשנות ה-60. בעזרתו גויסו בעלי מקצוע בענף החקלאות, אנשי תרבות ואנשי עבודה לשיקומה של רמת רחל. חברי הגרעין החדשים היו מלאי התלהבות, רצון עז ומוטיבציה. 
עם פתיחת הגבולות לאחר מלחמת ששת הימים החלה תקופת רווחה. ענפי הקיבוץ עשו חייל, משפחות רבות נקלטו ודור חדש של ילדים נולד. 
 

 


המאה העשרים ואחת
מאז שנות השישים המשיך הקיבוץ לגדול, לפרוח ולהתפתח. היום, קיבוץ רמת רחל הנו קיבוץ המשלב עוצמה כלכלית עם חיי קהילה תוססים. 


Powered by Gafko & Kiwinet