למידה ברמה      מרכז למידה, אבחון וטיפול לילדים ולהורים
אודות מרכז הלמידה

טיפולים ופעילויות

צוות מרכז למידה ברמה

גלריה

צור קשר

מלון רמת רחל
גן אירועים מסיק
מרכז הספורט
חוות אייל
בית סבאבא
דירות להשכרה
למידה ברמה
חקלאות
פלמנקו תנועה ומחול

טיפולים ופעילויות

טיפולים רגשיים, ייעוץ זוגי, ייעוץ להורים, טיפול בחרדות בחינה, טיפול בתנועה, אבחונים דידקטיים ופסיכו-דידקטיים, הוראה מתקנת ושיעורי עזר, הכנה לבגרות, אימון אישי (קואצ'ינג), טיפולים פרא-רפואיים (ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת), קבוצות לשיפור מיומנויות (חברתיות, מוטוריות, כתיבה, התארגנות), מוכנות לכיתה א', קורס מחשבים (לילדים ולמבוגרים). 


להלן פירוט לגבי חלק מהפעילויות והטיפולים:


המצולמים אינם מטופלים במרכז

טיפול פסיכולוגי
הטיפולים הפסיכולוגיים מיועדים לסייע בהתמודדות עם תקופות של שינויים ומעברים ובהתמודדות עם אירועי חיים שונים כגון כישלונות, פרידה מבן/בת זוג, אובדן ואבל. כמו כן, לעיתים נדרשת עזרה בהתמודדות עם מצוקות כגון: חרדה, לחץ, דיכאון, קשיים במצבים חברתיים, בעיות בזוגיות, ביחסי הורים-ילד, קשיי התנהגות בבית ובגן או בבית הספר וכדומה. במקרים אלו ואחרים, התייעצות עם איש מקצוע עשויה להקל ולייעל את ההתמודדות. הטיפולים במרכז ניתנים ע"י פסיכולוג חינוכי או פסיכולוגית קלינית, בהתאם לאופי הבעיה.


המצולמים אינם מטופלים במרכז

אבחון דידקטי ופסיכודידקטי
האבחון הפסיכו-דידקטי משלב אבחון פסיכולוגי ואבחון דידקטי. האבחון הפסיכולוגי כולל הערכה של יכולתו השכלית וכוחותיו הרגשיים של הילד. האבחון הדידקטי בנוי מהערכת תפקודים שונים הנחוצים לרכישת מיומנויות קריאה, כתיבה וחשבון, כגון שפה, זיכרון, תפיסה, תכנון וארגון ועוד. תוצאות האבחון יסוכמו בדוח מפורט שיציג את המבחנים שניתנו, הממצאים, מסקנות והמלצות להתערבות במידת הצורך. אם יעלה מתוך האבחון שהילד זקוק להתאמות בבחינות כדי שיוכל להביא לידי ביטוי את מלוא הפוטנציאל שלו, ייתנו המלצות כאלו.


המצולמים אינם מטופלים במרכז

טיפולי שפה ודיבור (קלינאות תקשורת)
קלינאי התקשורת במרכז עוסקים באיתור, אבחון וטיפול של קשיים בתחומי התקשורת, הפקת דיבור, הבנת שפה, היכולת לעשות שימוש בשפה דבורה ובשפה כתובה ועוד. הטיפולים יסייעו לילד להבין את המתרחש סביבו ואת המסרים המופנים אליו, לפתח את יכולתו לבטא את צרכיו, מחשבותיו וחוויותיו בצורה יעילה ומתאימה לגילו ולבסס מיומנויות הנדרשות לשם רכישת הקריאה והכתיבה. ככל שמאתרים קשיי שפה מוקדם יותר ומתחילים מיד בטיפול, סיכויי ההצלחה גדלים ועימם הסיכויים למניעת פערים. הטיפול מותאם אישית לצרכיו של כל ילד ומתקיים בצורה מהנה, בעזרת משחקים שונים ומגוון פעילויות.


המצולמים אינם מטופלים במרכז

טיפולי ריפוי בעיסוק
ריפוי בעיסוק הנו מקצוע טיפולי שיקומי חינוכי, שמטרתו להביא את הילד לתפקוד אופטימלי בחיי היום יום, באופן שיאפשר תחושת בטחון עצמי והשתלבות בסביבה בהתאם לגילו. הטיפול מכוון לתת לילד ולמשפחתו כלים ומיומנויות אשר יאפשרו לו להתמודד עם דרישות החיים, בתחומי הלמידה, המשחק, שעות הפנאי ובפעילות החברתית. תחומי הטיפול כוללים בין השאר פיתוח תפקודים מוטוריים, פיתוח עצמאות בחיי היומיום, שיפור הוויסות החושי ופיתוח מיומנויות חברתיות.  


 אבחון הפרעות קשב וריכוז
מבדק ה-MOXO הינו כלי עזר קליני, לאבחון הפרעות קשב וריכוז בקרב ילדים ומבוגרים.
המבדק מדמה את הסביבה הטבעית של הנבדק באמצעות שילוב הפרעות רקע חזותיות ושמיעתיות ומספק תוצאות ברורות, המסייעות להתאים את הטיפול הטוב ביותר לנבדק. האבחון יתבצע ע"י פסיכולוג, בעל תואר שני בנוירופסיכולוגיה, מאבחן פסיכודידקטי. המתמחה באבחון הפרעת קשב ולקויות למידה.

Powered by Gafko & Kiwinet