חוות אייל לזכרו של אייל יואל. החווה הינה בית חינוכי לשמירה על ערכי הטבע והסביבה. מרחב למפגש עם הטבע בכל גיל, תוך כבוד לזולת - הצמחים, בעלי החיים ואמא אדמה. החווה מהווה מרחב טיפולי עבור ציוץ ציפורים, פכפוך מים, שלווה ורוגע... במקום פועל מרכז טיפולי המעניק טיפולים רגשיים בעזרת בע"ח לילדים, מתבגרים ובוגרים. ניתן לבקר בחווה בסופי שבוע לסיורים מודרכים, ברישום מראש.

על חוות אייל...

על חוות אייל...

|

בימות השבוע פועל בחווה מרכז יום "למרחבים" בשיתוף עם עמותת שקל, המהווה מרכז תעסוקה אלטרנטיבי למבוגרים עם אוטיזם בתפקוד נמוך.

לצד פעילות זו מתקיימים מפגשים בחווה לילדי וילדות מערכת החינוך של קיבוץ רחל. במפגשים הללו מתקיימות פעילויות להיכרות עם החי והצומח בחווה, להנחלת הרגלים לשמירה על הטבע והסביבה כמו הפרדת הפסולת האורגנית ויצירת קומפוסט והומוס אורגני, גידול ירקות וצמחי תבלין, הפרדת אשפה ויצירת נייר ממוחזר ועוד.

בנוסף ילדי וילדות רמת רחל זוכים לטייל במדרונות הקיבוץ כדי להכיר מרחבי הטבע שסביבו, ללמוד על השתנות המרחב בראי עונות השנה ולמידה על החי והצומח שמחוץ לחווה בכל עונה, דרך התבוננות וליקוט.

בסופי השבוע מתקיימים סיורים מודרכים בחווה בכל שעה עגולה בין 10:00-13:00 להיכרות עם בעלי החיים ומרחבי המחייה שלהם.

 

פעילויות החווה

חוות אייל מציעה מגוון פעילויות לכל המשפחה
שבתות וחגים - סיורים בחווה
שבתות וחגים - סיורים בחווה
מרכז יום למרחבים
מרכז יום למרחבים
באמצע השבוע פועל בחווה מרכז יום "למרחבים" והביקור תלוי בזמינותינו. בסוף השבוע ייערך סיור מודרך בכל שעה עגולה בין 10:00-13:00, אליו יש להירשם בקישור שמתפרסם לפני הסופש באתר/אפליקציית Get-in
פעילות חינוכית
פעילות חינוכית
טיפול רגשי הנעזר בבעלי חיים
טיפול רגשי הנעזר בבעלי חיים
בעלי החיים מציעים אפשרות לתקשורת בלתי מילולית ומאפשרת אליה יכול.ה כל ילד.ה להתחבר מהשלב ההתפתחותי בו הוא.היא נמצא.ת. הם מעניקים אהבה וחיבה בלתי מותנית ומסייעים ביצירת סביבה טיפולית מכילה, מקבלת ומאפשרת. המפגש איתם מזמן חוויות של מסוגלות עצמית, התמודדות עם תסכולים, פתרון בעיות, מגע מיטיב והרגעה.
פסקאלחם - המאפיה של פסקאל
פסקאלחם - המאפיה של פסקאל
העמותה לזכר אייל יואל
העמותה לזכר אייל יואל

אנשי הצוות שלנו

פסקאל טובול
מנהלת
אילן יואל
מנכ"ל העמותה
גבריאלה ליימברג
מנהלת שק"ל
רוי קורן
מדריך שק"ל
אגם ברוסן
מדריכת שק"ל
טובי ברמי
שרות לאומי
ירדן אור
שרות לאומי
אושרי ניסים
עובד ומדריך
לירון וישניה
עובדת ומדריכה
דני לובנשטיין
עובד חווה
מיה כרם
מטפלת רגשית בעזרת בעלי חיים
מירב ליברמן
מטפלת רגשית בעזרת בעלי חיים
ענבל גרינברג
מנהלת מרכז טיפולי ומטפלת רגשית בעזרת בעלי חיים
אורחי מהמלון ממליצים

הילדים ממש אהבו להאכיל את התרנגולות והברווזים. מנהל האתר נעים, משקיע ומסביר לכל ילד על בעלי החיים ועל הצמחים. גן עדן לילדים גם לנו, מומלץ ביותר, נבוא שוב.

איך מכינים קומפוסט בחמישה שלבים?